Sieci LAN, okablowanie strukturalne

Bezpieczeństwo i bezawaryjność pracy środowiska teleinformatycznego są kluczowymi kategoriami funkcjonowania infrastruktury IT w firmie.

Świadczymy usługi w zakresie projektowania, budowy oraz konserwacji sieci LAN, sieci przemysłowych – bezprzewodowych (WiFi), RTV i nagłośnieniowych. Instalacje wykonywane przez naszą firmę są zgodne z normami polskimi i międzynarodowymi.
Jesteśmy partnerami w zakresie projektowania, instalacji, pomiarów następujących firm: ADC®, AMP NETCONNECT®, ANDREW®, ARRIS®, RUCKUS®, SYSTIMAX®, MOLEX® • 1
 • 2
 • 3

Systemy Sygnalizacji Pożaru SSP

Systemy służące ochronie ludzi i mienia przed zagrożeniami pożarowymi. Wykrywają pożar we wczesnej fazie jego powstawania.

Nowoczesne systemy mają możliwość bardzo precyzyjnego wskazania miejsca powstania pożaru/alarmu, natychmiastowego przesłania informacji o zagrożeniu do straży pożarnej oraz sterowania innymi urządzeniami przeciwpożarowymi takimi jak system oddymiania, DSO ( dźwiękowy system ostrzegania ), odłączenie kontroli dostępu.

Projektujemy, wykonujemy i serwisujemy, rodzaj systemu dobieramy indywidualnie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zoptymalizować koszty inwestycji przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Obowiązek stosowania systemu sygnalizacji pożaru dotyczy następujących obiektów:

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN)

Zadaniem systemu jest szybkie i skuteczne wykrycie intruza w obiekcie wymagającym ochrony i przekazanie tej informacji właściwym służbom lub bezpośrednio do właściciela obiektu łącząc się poprzez multimedia (np. z systemem SATEL) w celu podjęcia odpowiednich kroków.

W zależności od rodzaju obiektu i wymagań Klienta dobieramy odpowiedni rodzaj każdego elementu systemu, który może składać się z:

 • central alarmowych,
 • czujników,
 • sygnalizatorów,
 • kontaktronów,
 • urządzeń peryferyjnych,
 • dodatkowych akcesoriów.

Rozbudowa i integracja SSWiN jest możliwa na każdym etapie projektu.

Dźwiękowy System Ostrzegawczy (DSO)

Wykorzystywany jest do komunikowania ewakuacyjnego i alarmowego w zagrożonych strefach w celu podniesienia poziomu ochrony. Przekaz kierowany jest nie tylko do osób przebywających w obiekcie, ale także może być wysyłany na urządzenia mobilne oraz odpowiednim służbom. Spółka Visacom prowadzi kompletne prace z zakresu SSWiN i DSP, wsparcie techniczne na każdym etapie wdrożenia oraz serwis.

Telewizja przemysłowa

Skuteczna ochrona osób i mienia poprzez monitoring i systemy telewizji przemysłowej.

Oferujemy szereg nowoczesnych modeli CCTV różniącymi się parametrami technicznymi oraz możliwościami. Visacom zapewnia całościowe i otwarte rozwiązanie a także najlepszą jakość obrazu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą AVIGILON

Dostarczamy produkty marek:

 • 1
 • 2

Kontrola Dostępu (KD/SKD)

System identyfikacji i kontroli dostępu umożliwia kontrolę nad dostępem do wybranych pomieszczeń czy stref nieuprawnionym osobom.

Działa w oparciu o elementy zbliżeniowe (identyfikatory, karty, breloczki, itd.), które pracują z czytnikami identyfikującymi posiadacza dostępu. Administratorzy systemu mają możliwość nie tylko nadawania lub ograniczania prawa dostępu dla poszczególnych osób, ale również kontrolowania sytuacji w okolicznościach alarmowych. Dodatkowo system może funkcjonować jako:

 • sterownik zamków elektrycznych w drzwiach,
 • sygnalizator próby wejścia osoby bez uprawnienia,
 • narzędzie do przechowywania i późniejszego odtworzenia listy zawierającej czas i datę wejścia konkretnych osób,
 • narzędzie współpracujące z SSWiN z możliwością zdalnego sterowania poprzez np. SATEL

Na każdym etapie inwestycji możliwa jest rozbudowa KD i połączenie jej z innymi systemami.

Rejestracja Czasu Pracy (RCP)

Ewidencja czasu pracy pozwala na zarządzanie personelem bazując na zasadach zgodnych z Polskim Kodeksem Pracy. RCP umożliwia elektroniczne i precyzyjne rozliczanie nawet skomplikowanych systemów organizacji pracy. Dzięki urządzeniom kontrolnym, możliwe jest automatyczne rejestrowanie wyjść i wejść do pracy, monitorowanie obecności gości oraz generować raporty. System upraszcza tworzenie listy płac dzięki prostemu przesyłaniu danych do programów kadrowo-płacowych i pozwala na zmniejszenie kosztów zarządzania personelem w przedsiębiorstwie.

Spółka Visacom prowadzi kompletne prace z zakresu RCP i KD, wsparcie techniczne na każdym etapie wdrożenia oraz serwis.

Elektryka

Projektowanie, realizacja oraz konserwacje instalacji elektrycznych w zakresie:

 • przyłączy niskiego napięcia,
 • instalacji oświetlenia awaryjnego i podstawowego,
 • systemów zasilania rezerwowego,
 • rozdzielnic niskiego i średniego napięcia,
 • agregatów prądotwórczych, UPS-ów.

Automatyka budynkowa

BMS z ang. Building Management Systems służy do zarządzania budynkami w zakresie integracji innych systemów, monitoringu, kontroli oraz optymalizacja pracy instalacji i urządzeń technicznych w budynkach.

Funkcjonalności systemów BMS:

Korzyści ze stosowania systemów BMS:

Systemy LED

Zgodnie z potrzebami klienta dobieramy najlepsze rozwiązania i produkty. Współpracujemy z klientami od audytu przez projektowanie systemów świetlnych, wymianę oświetlenia kończąc na serwisie. Służymy pomocą przy obliczeniu kosztów zużycia energii czy kalkulacji zwrotu i opłacalności inwestycji.

Technologia LED stwarza obiecujące możliwości nie tylko w zakresie poprawy efektywności energetycznej instalacji oświetleniowych, lecz także umożliwia odmienne, innowacyjne podejście do problematyki projektowania oświetlenia tak, aby zapewnić jego szeroko pojętą jakość i oszczędność.

Fotowoltaika

Oferowane przez firmę Visacom, innowacyjne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, tworzone są w taki sposób, aby mogły spełniać specyficzne potrzeby klienta. Spółka dostarcza instalacje systemów fotowoltaicznych pozwalające na znaczną niezależność energetyczną.

Świadczymy kompleksowe usługi z dziedziny fotowoltaiki: od konsultacji, przez projekt i jego realizację, jak również serwis. Dysponujemy narzędziami i technologią umożliwiającą szybkie oraz solidne wdrożenie.

Korzyści ze stosowania systemów fotowoltaicznych: