Rozwijamy się dla naszych Klientów!

Miło nam poinformować, że Visacom Sp. z o. o. zrealizowała projekt współfinansowany z środków EFRR, który polegał na Nabyciu od spółki Ecovisa praw własności do innowacyjnego modułu oprogramowania SAP w postaci systemu Energy Gantt.

Celem projektu jest wdrożenie do oferty nowego innowacyjnego oprogramowania SAP Business One Energy Gantt. W wyniku wdrożenia technologii powstało innowacyjne oprogramowanie SAP Business One Energy Gantt, które w inteligentny sposób analizuje zużycie energii elektrycznej eliminując czynności i urządzenia, które podczas procesu produkcji wykorzystują energię nieefektywnie. Moduł Energy Gantt przeznaczony jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw z branży produkcyjnej i usługowej – wszędzie tam, gdzie wytwarzane są produkty lub usługi, a do produkcji wykorzystuje się zasoby – maszyny lub narzędzia zużywające energię elektryczną. Skierowany jest do firm potrzebujących dokładnej analityki, danych w czasie rzeczywistym, narzędzia do podejmowania świadomych decyzji w celu podwyższenia swojej konkurencyjności na rynku, które planują produkcję oraz dążą do ograniczenia kosztów w tym zużycia energii elektrycznej.

Visacom Sp. z o. o. dzięki wdrożeniu przede wszystkim Energy Gantt rozbudował strukturę swojej firmy, a także rozszerzył ofertę produktową, wprowadzając zaawansowany technologicznie, innowacyjny produkt na rynek modyfikując oprogramowanie SAP poprzez dodanie modułu. Dodatkowo, spółka zyskała przewagę na rynku, gdyż żadna z konkurencyjnych firm nie oferuje systemu, który zmniejszy koszty mediów. Umożliwiono spółce Visacom wejście do wąskiej grupy podmiotów w skali europejskiej posiadających podobne systemy analizujące poziom zużycia mediów. Przewiduje się, że udział w sprzedaży Visacom Sp. z o. o. w rynku oprogramowania dla branży produkcyjnej zwiększy się o 5% do końca 2021 r. Przełoży się to na wzrost przychodów o 15% poprzez sprzedaż bardziej konkurencyjnego oprogramowania lub zmniejszenie kosztów przedsiębiorstwa o 8% dzięki zastosowaniu modułu Energy Gantt we własnym zakresie do końca 2021 r. Wdrożenie zaawansowanego technologicznie produktu na rynek wpłynie na pozytywne postrzeganie firmy na rynku przez klientów oraz konkurencje jako przedsiębiorstwo innowacyjne i konkurencyjne.

Dalsze prace rozwojowe nad produktem docelowym będą polegały przede wszystkim na podnoszeniu jakości. Jakość to nadrzędna wartość funkcjonowania każdej organizacji. Jest ona niedoścignionym celem działalności i cechą każdego systemu i procesu, a nawet pojedynczego zdarzenia.

Całkowita kwota projektu: 1 161 981 PLN

Kwota dofinansowana z EFRR: 661 290 PLN